HEDİYELİK ÜRÜNLER-BİLEKLİKLER

HEDİYELİK ÜRÜNLER-BİLEKLİKLER

Yazar: John Okunma Sayısı: 378 Yayınlanma Tarihi 04 May 2016 Yorum: 0

Pırlanta bileklikler üzerinde birçok değerli ve parlak taş bulundurduğundan dolayı her ortamda rahatlıkla dikkat çekebilmektedir. Firmamıza bağlı olarak çalışan atölyemizde bu bileklikler büyük bir özen içerisinde üretilmektedir. İşinde son derece deneyimli ve uzman olan ustalarımız bu üretimleri yaparken kendilerine ait olan özgün tasarımlar kullanmaktadır. Bu sayede ürünler daha da büyüleyici bir görüntüye sahip olabilmektedir. Ayrıca atölyemizde kişiye özel tasarımlarda yapılmaktadır. Sizin için sadece 1 adet üretilen bileklik modeli daha sonra kullanılmamaktadır. Böylece eşsiz bir takıya sahip olmuş olacaksınız. Bu takı kişinin kendisini çok daha özel hissetmesini sağlamaktadır. Bu hissi yaşamak için atölyemize gelerek bilgi alabilirsiniz.

Altın bileklikler ya da bilezikler geçmiş dönemde yoğun olarak tercih edilmiştir. Bu tercihin iki sebebi vardır aslında. Bu sebeplerden ilki altın bileziklerin göz alıcı görüntüye sahip olmasıdır. İkinci sebep ise bu bileziklerden başka alternatif olmamasıdır. Gelişen sektörle birlikte takılarda pırlanta ve değerli taşlar kullanılmaya başlanmıştır. Bunun sonucunda takı sektöründe kullanılan takılar değişmeye başlamıştır. Elması ışıltılı görüntüsü insanları cezp etmiş ve üzerinde elmas olan takılar daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bu değişim ilk yüzüklerden başlamış ve daha sonra diğer takılara da yansımıştır. Son dönemde üretilen bileklikler, farklı tasarımları ve üzerindeki değerli taşlarla dikkat çekmektedir. Bu taşlar genellikler pırlanta olup nadiren de olsa zümrüt ve yakut da olabilmektedir.

Suyolu bileklikler üzerinde çok miktarda pırlanta bulunduran takılardandır. Bu taşlar bilekliğin desenine göre yerleştirilmektedir. Kendi has bir desene sahip olan bu takı da çokça tercih edilmektedir. Bilekliklerde kullanılan elmaslar oldukça sert maddelerdir. Elmas o kadar serttir ki, birçok maddeyi kesmek için elmas kullanılmaktadır. Elmas bu sertliği sebebi ile uzun yıllar özelliğini koruyabilmektedir. Deforme olması çok zor ve uzun yıllar sonra mümkün olabilmektedir. Bu nedenlerle alınan bileklikler uzun yıllar kullanılabilecektir. Sizden sonra çocuklarınıza, onlardan da torunlarınıza geçebilecek bir takıdır. Dolayısıyla nesiller boyunca kullanılabilecek bir takıya sahip olmak ciddi bir ayrıcalık olacaktır. Yıllar sonra maddi değerinin yanında ciddi birde manevi değer kazanmış olacaktır. Bu yüzden bu takılar alınırken işçiliğe dikkat edilmesi ve kaliteli işçiliklerin tercih edilmesi gerekmektedir.


Bu bilekliklerin değeri üzerinde kullanılan pırlantaların büyüklüğü ve sayısı ile doğrudan ilgilidir. Kullanılan taş sayısı attıkça, bilekliğin fiyatı da artmaktadır. Bunun dışında kullanılan pırlantaların büyüklüğü de önemli bir ayrıntıdır. Pırlantalar büyüdükçe ciddi değerler kazanmaktadırlar. Büyük pırlantalar ile ilgili farklı bir durum söz konusu olabilmektedir. Eğer pırlanta doğal olarak büyük ise değerlidir. Fakat doğal olarak değil de birkaç pırlantanın birleştirilmesi sonucu bu büyüklüğe ulaşmış ise doğal olan pırlantaya göre daha ucuz bir fiyata sahiptir. Pırlantalardan oluşan takı alırken bu duruma dikkat etmek gerekmektedir.

Pırlanta bileklikler, kaliteli bir işçilik ile çok daha güzel görünebilmektedir. Bu yüzden bu tür takılarda yani üzerinde değerli taşlar bulunan takılarda ince işçilik gerekmektedir. Firmamızın bünyesinde bulunan ustalar, bu alanda yılların vermiş olduğu deneyim ile uzmanlaşmışlardır. Yıllardır bu işi yaptıkları için bu mesleğin bütün inceliklerine sahiptirler. Ustalarımız, bu deneyimleri ile çok farklı tasarımlara imza atmaktadırlar. Atölyemizi ziyaret ederek bu tasarımları görebilirsiniz. Ayrıca ustalarımız kişiye özel takı tasarımı da yapmaktadır. Bu özel takılardan sipariş vererek sizde kendinizi daha da özel hissedebilirsiniz. Bu ürünler atölyemizde üretildiği için doğrudan müşterilerimize ulaştırılmaktadır. Böylece dışarıdaki mağazalarda bulunan fiyatlara göre çok daha uygun fiyatlarla bu ürünleri alabilmeniz mümkün olmaktadır.

Yorumlar
Yorum Yap

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı